Nové lampy od Lightyears

Bohužel jsem letos nestihla navštívit Stockholm Design Week, který se konal v první polovině února, a tak novinky z letošního veletrhu sleduji alespoň virtuálně. Zatím nejnadšenější jsem z nových svítidel od firmy Lightyears (u nás prodává Stockist). Mezi novinkami je závěsné svítidlo Aeon Rocket od Mortena Vosse, kterému se podařilo na svítidle zkombinovat kov a polypropylen. Závěsné svítidlo Lullaby vytvořila Monica Förster. Stolní LED lampa Volume od GamFratesi zaznamenala mezi veřejností asi dosud největší ohlas. Které svítidlo se nejvíce líbí vám?

6 komentářů:

 1. Nejlepší je to první! Něžný klobouk lesní houby :) M.

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné osvětlení https://www.bevedo.cz/kategorie/osvetleni-01220/

  OdpovědětVymazat
 3. It is a good article thanks for sharing this blog it give lots of information. Visit my blog as well. It may help you Photo editing & photography tips

  OdpovědětVymazat
 4. How to Play the Satta King Game
  The Satta King Game is a lottery game in which players bet on collections of numbers ranging from 0 to 99. This game has a lot of similarities with lottery games. It is a popular type of lottery that can be played both online and offline. The Satta King is a kind of betting lottery. The players choose a number from the hundred available and bet on it. If they win, they are awarded a sum of 90 multiple rupees. This game is popular throughout India.
  To start playing this game, you need to first log in to the satta matka King website. Click on the play now button and then create a username and password. Remember to choose a username that is not public and is not your family member's name. Once you've created a username and password, you can choose a game and click on the register button. This way, you'll be able to log in and start playing right away.
  After logging into the Satta King website, you can begin playing the matka result King game. To register, click the play now button. To create your account, enter your username and password. Then, select the game you want to play and click the register button. This will open your profile for other players to see. satta result You should always be careful when choosing your user name and password. This is important because you don't want your friends and family to know who you are and what you're doing.
  The Satta King Game has two main elements - the Satta kalyan matka result and the Satta king record chart. You can use the record chart to predict the Satta result that's about to open. There is also a fixed timing for each Satta kin game. Once you've played your Satta game, you'll be able to see the Satta khana and record chart in advance.
  After you've chosen your numbers, you'll need to enter them. In the satka matka King game, players choose one number from one hundred. If they're right, they'll receive ninety multiple rupees. If they don't win, they'll be given eighty times the original amount. As a result, this game is a form of lottery. While the Satta King game may seem to be illegal in some countries, it is legal in India.
  When you play the Satta King game online, you'll be satta matka result for winning. However, you'll be required to invest at least 30% of your money to win. This is an essential aspect of this game because you don't want to lose your money. You need to be able to quit when satka matka you're near the maximum amount of money. The more you play, the higher your chance of winning. The Satta King Game is a fun way to spend your free time, and it is a fun way to pass the time.
  The Satta King Game is a great way to keep your satta result active. You can spend hours playing the game with friends and family, and the Satta King game is a great way to do so. The online version of the game is free to play and there are many ways to play. The only real disadvantage is that you have to be patient and have a lot of patience. If you want to win, you should invest some time to learn the basics of the game.
  You can play the

  OdpovědětVymazat
 5. Našel jsem Mr. Pedro na blogu od někoho, kdo ho doporučuje každému, kdo hledá půjčku. Byl jsem tak nadšený a motivovaný být v této pozici finanční svobody, protože moje rodina hladověla, oslovil jsem pana Mr. Pedro v žádosti, kterou jsem mu řekl, můj životní příběh o finanční situaci, pošle mi formulář žádosti, abych vyplnil své údaje, což jsem udělal, poté, co mi poslal smlouvu o půjčce, předal jsem ji svému právníkovi k vyřízení podívejte se a poraďte mi jak dál. Podepsal jsem smlouvu o půjčce poté, co byla moje půjčka schválena před několika hodinami, banka mě kontaktuje ohledně převodu prostředků a poplatků, které musím uhradit na přepážce banky. bylo velmi příjemné pracovat s panem Pedrem a velmi mu děkuji za pomoc, kterou mi poskytl a která opravdu pomohla mé rodině hladovět. Kontaktujte prosím Mr. Pedro na e-mailu: pedroloanss@gmail.com, protože je vždy zaneprázdněn, ale mají s ním také dalšího profesionálního spoluhráče.

  OdpovědětVymazat
 6. Experience the thrill of the ancient sport from the comfort of your home with 24kbet online cockfight platform.

  OdpovědětVymazat