PHOTOSYNTHESIS 2016

Už to bude skoro rok, co jsme v SOFFA začali pro vás s Lukášem a Bertem z Květinové lahůdkářství tajně chystat překvapení. Jelikož správný čas uzrál jako Hardyho máslovky na hrušni, odtajňujeme vám doposud tajný, přenádherný a kdybychom neměli problém se slovem luxusní, tak i luxusní časosběrný nástěnný kalendář s názvem Photosynthesis. Kalendář je galerií velkoformátových fotografií našich květinových zátiší někdy s vázami z antiku, jindy od předních českých designérů, kdy o atmosféře každičkého měsíce roku vypráví květiny, které právě v onom měsíci vykvetly. Kalendář je vytištěn na papírech značky Fedrigoni formátu A2, takže je to už macek.
Tušíme, že stejně jako nás, vás může štvát, že fotografie jsou vždy poskvrněny čísly kalendáře a nebo dalšími popisky a tak vám možná jako jediní nabízíme fotografie, které jsou připraveny rovnou k zarámování, bez žádného uřezávání pásku s čísly dnů. Dny měsíce budou vyčnívat pod každou fotografií na prokladovém listu, který bude skrývat další překvapení v podobě botanické kresby a kratičkého poetického textu. A co je nejlepší, tak 150 Kč z prodeje každého kalendáře věnujeme Nadace Proměny, která se již deset let stará o to, aby města a krajina naší země byly krásnější a příjemnější pro život. Věříme totiž tomu, že kultivovaný životní prostor kultivuje v mnohém i nás samotné. Buďte s našimi květinami nejen po celý rok 2016 prostřednictvím tohoto unikátního kalendáře. Za zvýhodněnou cenu si jej můžete předobjednat zde: https://www.hithit.com/…/1…/nastenny-kalendar-photosynthesis a třeba si i vyberete něco navíc, například v červnu zachycený plakát Roses, který jsme rovněž se SOFFA pro vás stvořili. Předobjednáním nám pomůžete zajistit potřebné finance, aby naše roční miminko spatřilo světlo světa. Děkujeme!!!


67 komentářů:

 1. Odpovědi

  1. Cool WhatsApp Group Names. Drink Dudes. Walky Talky. Innocent girls. Free Wi-Fi. zindagi na milegi dobara. Dil Dhadakane Do. No girls. Best Dudes. So, Here I am sharing the Best Whatsapp group names for friends Whatsapp Group. Pencil Chors. Play your way. So Called Engineers. Non-Stop Notifications. The Untouchables. Toxic Texting. Wandering Minds. We Tie Until We Die. Cool, Funny Best Whatsapp Group names for friends, family, sports lovers, Girls, Boys, Engineers, Doctors in Hindi, Marathi, gujarathi, Tamil, Punjabi. Ultimate Collection of the best WhatsApp Group Names in 2018. Top, Awesome, funny & cool WhatsApp group names for Friends, lovers, family & cousins. Best WhatsApp Group Names are the first search whenever someone creates a new group on WhatsApp. Hey guys all the best and top rated 500+ best,cool,funny,attitude,savage,boys,girl,friends,family whatsapp group names list 2018 & Whatsapp dare messages.

   Vymazat
 2. This post is really informative for me, thank you so much for sharing with me.
  Rajasthan Motorcycle Tours

  OdpovědětVymazat
 3. Hey, thanks for posting amazing articles. These blogs would definitely help us keep posted about new trends in the market.

  Limbo Emulator

  CbseLearner

  OdpovědětVymazat
 4. You can download all types of games hack versions in it they all are free of cost. You have to just download this app in your devices and you can start downloading all these things. When this app launched in the market no one knows about Tutuapp For iPhone but after some times it touches millions of users.

  OdpovědětVymazat

 5. Morphigo is a content sharing platform where you can write, publish and earn by creating innovative articles that tell stories, experiences, and advice. Tell your story/article on
  https://www.morphigo.com/

  OdpovědětVymazat
 6. You define your thought classically by this blog, thank you so much for sharing such an amazing blog. Get website designing services by ogen infosystem in delhi, india.
  Website Designing Company in Delhi

  OdpovědětVymazat
 7. 10 Best Android Video Editor Apps Of 2019

  FilmoraGo. FilmoraGo is remarkable Android video editor app which is liked by many users. ...
  Adobe Premiere Clip. Adobe Premiere Clip enables you to edit any video right from your Android device quickly. ...
  VideoShow. ...
  PowerDirector Video Editor App
  KineMaster
  kinemaster for pc
  Quik
  VivaVideo
  Funimate

  OdpovědětVymazat
 8. Thanks for sharing nice information with us. Checkout cara mengecilkan lengan

  OdpovědětVymazat
 9. Watch Live TV on your android Mobile and Windows PC/Laptop.
  Thank you for the post and share with us.
  aos tv app
  redbox tv app
  redbox tv for windows
  aos tv for windows

  OdpovědětVymazat
 10. ThopTV allows users to enjoy movies, TV shows, TV series, LIVE sports matches and so on.

  OdpovědětVymazat
 11. Visit Kalakutir Pvt Ltd for the best Floor Marking Paint and School Bus Painting.
  Floor Marking Paint

  OdpovědětVymazat
 12. Download Cinema HD APK and Vavoo TV APK on Android Devices. Download Cinema APK latest version and enjoy all Movies, TV shows, and TV series for free.

  OdpovědětVymazat
 13. Thank you for the post. If you are true movie fans and looking for best movies to watch on netflix just follow below guideline.
  best movies on netflix now

  OdpovědětVymazat
 14. Pokemon Emerald A pokemon related game played and loved by many Is a pokemin game filled with adventures

  OdpovědětVymazat
 15. wonderful blog!!
  Thank you so much for sharing this informative blog
  best website company in Kolkata
  https://www.gowebs.in/web-design-kolkata


  OdpovědětVymazat
 16. Thanks for posting this info. I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative...

  https://www.getbalancechecknow.com/
  https://www.getbalancechecknow.com/blog/a-target-gift-card-the-most-commonly-used-product/

  OdpovědětVymazat
 17. I am really positive using your thoughts and knowledge will help me to improve myself. siberian husky puppies for rehoming      Great work. Keep doing this great work for us. Loved it.

  OdpovědětVymazat
 18. Great with detailed information. It is really very helpful for us.
  Village Talkies a top-quality professional corporate video production company in Bangalore and also best explainer video company in Bangalore & animation video makers in Bangalore, Chennai, India & Maryland, Baltimore, USA provides Corporate & Brand films, Promotional, Marketing videos & Training videos, Product demo videos, Employee videos, Product video explainers, eLearning videos, 2d Animation, 3d Animation, Motion Graphics, Whiteboard Explainer videos Client Testimonial Videos, Video Presentation and more for all start-ups, industries, and corporate companies. From scripting to corporate video production services, explainer & 3d, 2d animation video production , our solutions are customized to your budget, timeline, and to meet the company goals and objectives.
  As a best video production company in Bangalore, we produce quality and creative videos to our clients.

  OdpovědětVymazat
 19. If you are thinking of buying a water purifier, then you will not get the best option from MI Smart Purifier, you will get complete information about it from here.
  smart mi water purifier

  OdpovědětVymazat
 20. Your content is very inspiring and appriciating I really like it please visit my site for Satta king result also check
  Sattaking
  Nice post check my site for super fast Satta king Result also check Sattaking
  Nice post check my site for super fast Satta king Result also check Sattaking
  Nice post check my site for super fast Satta Result Result also check Sattaking

  OdpovědětVymazat
 21. I do not know if it’s just me or if perhaps everyone else experiencing issues with your site.
  It appears as if some of the text in your content are
  running off the screen. Can someone else please provide feedback
  and let me know if this is happening to them too? This might be a problem with my web browser because
  I’ve had this happen before. Many thanks,
  satta king

  OdpovědětVymazat

 22. Are you looking for a good clat coaching center to start your preparation? If yes, you might have heard about tutorguideinindia.com. This is an educational website that lists quality coaching centers. The website uses a few parameters to determine the best clat coaching in Delhi like feedback, faculty, previous results, classes, demo classes, books, amenities, and so. Additionally, tutorguideinindia offers the best discount on clat coaching if you enroll through its portal. Simply click here to schedule your free session today.


  OdpovědětVymazat
 23. Wow, Nice! Thank you so much for publishing such an amazing Post. The Satta King Game is played on a large scale in India. You can now play Disawar Satta King online & can also view the Satta King Chart.

  OdpovědětVymazat
 24. I am really enjoying reading your well written articles. I think you spend numerous effort and time updating your blog.

  OdpovědětVymazat

 25. how to increase body weight?
  Gaining weight in just one month can be a challenging task,but it's not

  impossible. Here are some tips that can help you.
  1. Increase your calorie intake.
  2. Focus on nutrient-dense foods.
  3.Eat frequently.
  4. Incorporate strength training.
  5. Stay hydrated.

  OdpovědětVymazat
 26. Našel jsem Mr. Pedro na blogu od někoho, kdo ho doporučuje každému, kdo hledá půjčku. Byl jsem tak nadšený a motivovaný být v této pozici finanční svobody, protože moje rodina hladověla, oslovil jsem pana Mr. Pedro v žádosti, kterou jsem mu řekl, můj životní příběh o finanční situaci, pošle mi formulář žádosti, abych vyplnil své údaje, což jsem udělal, poté, co mi poslal smlouvu o půjčce, předal jsem ji svému právníkovi k vyřízení podívejte se a poraďte mi jak dál. Podepsal jsem smlouvu o půjčce poté, co byla moje půjčka schválena před několika hodinami, banka mě kontaktuje ohledně převodu prostředků a poplatků, které musím uhradit na přepážce banky. bylo velmi příjemné pracovat s panem Pedrem a velmi mu děkuji za pomoc, kterou mi poskytl a která opravdu pomohla mé rodině hladovět. Kontaktujte prosím Mr. Pedro na e-mailu: pedroloanss@gmail.com, protože je vždy zaneprázdněn, ale mají s ním také dalšího profesionálního spoluhráče.

  OdpovědětVymazat