Žárovky dekorativně zavěšené

Foto: chic ada (vlevo), 101 Woonideeën (vpravo)

Ve Stockholmu je zima a sychravo, a tak jsem se včera stavila na horkou čokoládu v jedné moc útulné kavárně Chokladkoppen ve starém domě na Gamla Stan. Místo lustrů tam mají zavěšené jenom žárovky na silných lanech a vypadá to moc dobře. Hned jsem si vzpomněla, jak jsem před pár měsíci narazila na holandskou internetovou stránku 101 Woonideeën plnou bezvadných nápadů na tvoření (včetně návodů a obrázků, i když v holandštině!). Jedním z takových "udělej-si-sám" tipů je právě zavěšení skupiny žárovek dekorativním způsobem. Více nápadů a tipů najdete na www.woonideeen.nl. Třeba je v tom ošklivém počasí využijete!

2 komentáře:

  1. to mi pripomina, ze u nas na 7 poschodi mame tiez taky malicky Stockholm...nakolko ani po troch rokoch nemame kupene lampy...a zo stropov nam vysia len ziarovky...vpodstate slapeme s modou, dobre vediet :))

    OdpovědětVymazat
  2. jsme na tom podobně - akorát, že ty úsporky nejsou tak dekorativní:) no, možná jsme to dotáhli k dokonalosti - ze stropu visí žárovka, koupené svítidlo dekoruje roh místnosti, kde čeká na instalaci:) už pár měsíců
    http://designinwhite.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat